ISMÉT EGY VASKOS KIADVÁNNYAL JELENTKEZÜNK, AMOLYAN TAVASZ-KÖSZÖNTŐKÉNT, ÉS REMÉLJÜK, MINDENKI TALÁL MAGÁNAK ÉRDEKES OLVASMÁNYT CIKKEINK KÖZÖTT.

Elsőként részletesen beszámolunk arról a nagy sikerről, amit a CMBP csapata 2021-ben elért: az elmúlt harminc évben sosem volt még arra példa, hogy egy tranzakciós tanácsadó csapat egy év alatt húsz tranzakciót zárt volna le sikeresen; mi ezúttal elértük ezt a tranzakciószámot, és ezzel magasan a többi piaci szereplő előtt végeztünk. Jobb oldalon található a hazai piac legaktívabb piaci szereplőinek listája.

A Cégérték tavaszi számában az összes tranzakciónkat részletesen bemutatjuk, releváns pontokon ügyfeleink visszaemlékezéseivel együtt. Az összes hazai tranzakció áttekintése után bizton állíthatom, hogy a közreműködésünkkel végrehajtott tranzakciók, illetve ezek a leírások jó áttekintését adják a 2021-ben Magyarországon végrehajtott tranzakcióknak.

 

Mint minden évben, idén is elvégeztük a 2021-es év összes tranzakciójának elemzését. Ebben azt találtuk, hogy a Covid által meghatározott, speciális 2020-as évhez képest kissé növekedett a tranzakciók száma. De a tranzakciószám-növekedés inkább az ingatlanos ügyekben és a külföldi kilépések számában, valamint a magyar vonatkozással is rendelkező külföldi tranzakciókban és a kisebbségi részesedésszerzésekben jelentkezett; a hazai közép- és nagyvállalati szektort érintő tranzakciók számában csökkenés volt megfigyelhető.

 

A tavaszi szám több interjút is közöl; ügyfeleink közül megszólaltattuk Pataki Gábort, aki a Schneider Kft. tulajdonosa volt 2021 őszéig; interjút készítettünk Szakacsits Szabolccsal, aki tavaly a finnországi központú Tuxera tulajdonosaként vásárolt céget Magyarországon, idén pedig tőkeemelést hajtott végre a Puli Space Technologies nevű hazai űrkutatási cégben.

 

A Cégértékben ismét mélyelemzés található ezúttal Burger Csaba tollából, aki az MNB munkatársaként magyar adatok részletes kielemzésével azt a következtetést vonta le tanulmányában, hogy több tulajdonos esetén kisebb a cégek bukásának kockázata, mintha egy tulajdonosa lenne az adott cégnek. Partnereink közül a CIB a W.UP vezérigazgatójával készített interjúval járult hozzá a tartalomhoz. Jogi partnerünk, a Jalsovszky jogi iroda szenior ügyvédje, dr. Baráti Ákos a külföldön tartott vagyonok létjogosultságát mutatja be a változó nemzetközi és hazai környezetben.

 

Az utolsó lapokon bemutatkozó összes munkatársammal együtt jó olvasást kívánunk a Cégérték tavaszi számához!